E diel, 14 Korrik, 2024

Pasioni për fotografinë: Kur pas objektivit është dashuaruar e gjithë familja

- Advertisement1-

Mëngjeset e hershme të mbuluara nga lagështia e vjeshtës janë frymëzuese për Kejsin dhe vëllain Amalin, që marrin rrugën drejtë gjetjes së fushave të hapura të Kamenicës, aty ku shpendët kërkojnë ushqimin.

Amali i vogël ani se vështirë e ka ta mbaj aparatin, mbledh fuqinë për ta drejtuar objektivin nga Grifsha krah hapur, për të garuar me të vëllain se cili nga ta do t’ia marrë zanatin babit, Arianit.

- Advertisement -

Me këtë Ariani synon tua mësoj fëmijëve përkushtimin ndaj punës dhe qëndrimin larg nga jeta digjitale.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...