E enjte, 22 Shkurt, 2024

Pas një operacioni të rrallë, ndahen binjaket që lindën me kokë të bashkuar

- Advertisement1-

Vajzat binjake njëvjeçare që kanë lindur me kokë të bashkuar, janë ndarë pas një operacioni të rrallë në Izrael.


Operacioni 12 orësh në Qendrën Mjekësore Soroka në qytetin e Beersheba u bë pas disa muajsh përgatitje.

- Advertisement -

Dhjetëra ekspertë nga Izraeli dhe jashtë tij u përfshinë në këtë ndërhyrje, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Kreu i departamentit të kirurgjisë plastike të Sorokës tha se vajzat të cilat ende nuk janë emëruar, po shërohen mirë.

“Ata po marrin frymë mirë dhe po hanë vetë,” tha Silberstein.

- Advertisement -

Është hera e parë që një operacion i tillë kryhet në Izrael, ndërsa në tërë botën janë kryer vetëm 20 të tillë.

Binjaket të cilat kanë lindur në gushtë të vitit 2020, pritet që të bëjnë një jetë krejt normale.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...