E hënë, 26 Shkurt, 2024

Pamjet e fundit të 6-vjeçarit që u torturua deri në vdekje nga prindërit: “Askush nuk më ushqen, askush nuk më do

- Advertisement1-

Momentet e fundit tronditëse të 6-vjeçarit Artur, i cili vdiq tragjikisht nga torturat që dyshohet se i bënë prindërit e tij ka shkaktuar bujë të madhe në Britani.

Videoja tregon Arthur Labinjo-Hughes të dobësuar, pizhamet e të cilit duken se janë varur i cili përpiqet që të marrë mbulesën dhe jastëkun nga dyshemeja.

- Advertisement -

Pamjet shqetësuese u shfaqën para juristëve në Coventry Crown Court të martën, 23 nëntor ku Thomas Hughes, 29 vjeç dhe Emma Tustin, 32 vjeç, akuzohen për vrasjen e Arthurit në shtëpinë e tyre në Solihull, West Midlands, më 17 qershor të vitit të kaluar.

Në videon e regjistruar një ditë më parë në 2020, më 16 qershor djali shihet duke luftuar për të qëndruar para se të rrëzohet në dyshemenë e dhomës së ndenjes.

 

- Advertisement -

Arthur qan dhe thotë 4 herë “Askush nuk më do” teksa përpiqet të ecë në dhomë. I duhen më shumë se dy minuta para se të ngrihet në këmbë, të marrë jorganin dhe të ecë në një distancë prej dy metrash deri te dera që të çon në dhomën tjetër.

Gjithashtu në video dëgjohet Arthur duke thënë “Askush nuk më ushqen mua.”

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...