E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Pamje që të marrin frymën: Studentja 25-vjeçare buzë ujëvares më të madhe në botë / VIDEO

- Advertisement1-

Amairis Rose, 25, nga Pittsburgh, Pennsylvania, ishte me pushime në Zambia në dhjetor të vitit të kaluar kur vizitoi atraksionin popullor turistik Devil’s Pool në buzë të Ujëvarave Victoria – ujëvara më e madhe në botë.


Pamjet që marrin frymë tregojnë se studentja 25-vjeçare e masterit mban krahët mbi buzë ndërsa uji kalon dhe zbret poshtë. Ajo tha se ‘nuk kishte frikë’ dhe ‘gjithçka ishte shumë e sigurt’, shkruan kidsofkosova.net.

- Advertisement -

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Detyra e matematikës që duket aq e thjeshtë, mirëpo askush nuk ka arritur deri te zgjidhja

Detyra duket më e thjeshtë dhe më e qartë: 8 ÷ 2 (2 +...

Me këto truqe mund ta zgjidhni çdo detyrë matematikore pa ndihmën e askujt

Për shumicën nga ne matematika është subjekt i “panjohur” dhe shpeshherë mendojmë se çfarë...

Detyra matematikore e shkollës fillore, por që njerëzit nuk po mund assesi ta zgjidhin

Ndonjëherë ajo që duket si një detyrë shumë e thjeshtë mund të jetë më...

Kjo detyrë matematikore i ka dy zgjidhje – cila është e sakta? (Foto)

Një detyrë matematikore ka bërë që shumë njerëz të kalojnë goxha kohë duke u...