E enjte, 22 Shkurt, 2024

Pak metra nga rrufeja, 18-vjeçari shpëton për mrekulli

- Advertisement1-

Një 18-vjeçar ka shpëtuar për mrekulli pasi rrufeja ra vetëm pak metra nga vendi ku ai goditi një top golfi.


18-vjeçari kishte shkuar për të luajtur gol në Teksas së bashku me vëllanë, motrën dhe 3 miqtë tyre. Sapo ai godet topin, rrufeja shfaqet para tij duke i tmerruar të gjithë.

- Advertisement -

“Kur pash rrufenë, instiktiv më bëri të vrapoja, por rrëshqita në dyshemenë e lagur. Fatmirësisht nuk u lëndova. Isha i lumtur që rrufeja goditi topin dhe jo mua”, tha 18-vjeçari.

Stuhia tropikale “Elsa” ka goditur zonën, duke shkaktuar përmbytje të mëdha, si dhe tornado pranë bregdetit.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

E jashtëzakonshme: 39-vjeçari boshnjak flet 73 gjuhë

Muhamed Mešić është një njeri me talent të jashtëzakonshëm gjuhësor që flet më shumë...

4 elementet më të rëndësishme për karrierë

Udhëheqësi duhet të jetë gjithnjë i përgjegjshëm për të ndërtuar marrëdhënie kuptimplotë dhe të...

Një ilustrim që ka habitur dashamirët e enigmës: A mund ta gjeni pjesën që përshtatet në piramidë?

Disa enigma janë të lehta për t’u zgjidhur, por disa janë krijuar për t’ju...

Hyn në fuqi rregullorja e re e BQK-së: Nga sot bankat nuk do të mund t‘i “vjelin” qytetarët

Nga sot të gjithga bankat , janë të obliguara që t‘i ju mundësojnë qytetarëve...