E enjte, 22 Shkurt, 2024

PA KOMENT: Malet e Rugovës kaplohen nga flakët – intervenohet me helikopter për ta shuar zjarrin

- Advertisement1-

Flakët kanë kapluar një pjesë të malit në Rugovë të Pejës.


Në vend të ngjarjes kanë dalë Forcat e Sigurisë së Kosovës, Policia e Kosovës dhe zjarrfikësit dhe zyrtarë nga Ministria e Mbrojtjes derisa me vendim të Ministrisë rruga është bllokuar për në fshatin Shtupec i Madh.

- Advertisement -

Për t’i shuar zjarret është intervenuar dhe me helikopter.

Më poshtë video ku tregojnë si janë djegur malet në Rugovë:

 

- Advertisement -

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

E jashtëzakonshme: 39-vjeçari boshnjak flet 73 gjuhë

Muhamed Mešić është një njeri me talent të jashtëzakonshëm gjuhësor që flet më shumë...

4 elementet më të rëndësishme për karrierë

Udhëheqësi duhet të jetë gjithnjë i përgjegjshëm për të ndërtuar marrëdhënie kuptimplotë dhe të...

Një ilustrim që ka habitur dashamirët e enigmës: A mund ta gjeni pjesën që përshtatet në piramidë?

Disa enigma janë të lehta për t’u zgjidhur, por disa janë krijuar për t’ju...

Hyn në fuqi rregullorja e re e BQK-së: Nga sot bankat nuk do të mund t‘i “vjelin” qytetarët

Nga sot të gjithga bankat , janë të obliguara që t‘i ju mundësojnë qytetarëve...