E premte, 19 Prill, 2024

Oktapodi sulmon gjeologun dhe vajzën e tij 2-vjeçare

- Advertisement1-

BBC raport se një gjeolog është sulmuar nga një oktapod, ndërsa ka qenë duke notuar në një nga plazhet e Australisë perëndimore, ku kishte shkuar me pushime.


Në një video që është bërë virale, shihet oktapodi i cili fare pranë bregut godet gjeologun Lance Karlson.

- Advertisement -

Por nuk mjaftoi me kaq, kjo krijesë erdhi përsëri më vonë pas tij dhe e sulmoi atë në krah, para se ta godiste në qafë dhe pjesën e sipërme të shpinës.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...