E enjte, 22 Shkurt, 2024

Ofendonte rëndë ish-gruan, institucionet i heqin fëmijët nga duart babait abuzues

- Advertisement1-

Emisioni Stop në Tv Klan iu drejtua Shërbimit Social të Bashkisë Mallakastër për rastin skandaloz të Jetnor Islamajt, i cili ofendonte ish-gruan në sy të 3 fëmijëve.


Fëllënxa Haxhiaj Islamaj kishte marrë urdhër të menjëhershëm mbrojtje dhe babait iu hoq përkohësisht kujdestaria e fëmijëve. Por ky vendim nuk ekzekutohej.

- Advertisement -

Pëllumb Lamaj, përgjegjësi i Shërbimit Social, shprehet se ekzekutimi i vendimit nuk është bërë, pasi nuk kanë pranuar fëmijët.

Pasi gazetarja e Stop i vendosi në dispozicion videon skandaloze, ku ish-bashkëshorti e quan k*rvë zonjën në sy të fëmijëve, situata ndryshon dhe ai thotë se vendimi do të ekzekutohet.

Së bashku me efektivë të policisë të Mallakastrës, Shërbimin Social dhe përmbaruesin udhëtojmë drejt fshatit, ku ndodhet banesa e burrit dhunues dhe arrijmë të marrim fëmijët, për t’i bashkuar me të ëmën.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...