E martë, 16 Prill, 2024

Nxënësja Alea Dvorani nga Prishtina fituese e dy çmimeve në festivalin e Pragës

- Advertisement1-

Alea Dvorani, nxënëse e shkollës “Meto Bajraktari” në Prishtinë ka fituar dy çmime në festivalin e Pragës në kategorinë 10-12, shkruan AlbanianEducation.net.

Njoftimi:

- Advertisement -

Alea Dvorani pjesëmarrëse dhe fituese e dy çmimeve në festivalin e Pragës në kategorinë 10-12.

Vendi i parë 🥇:Me këngën Original song “Jemi Shqipëri”

Vendi i dytë 🥈: Me këngën live Pop “Set fire to the rain”

- Advertisement -

6-TH INTERNATIONAL FESTIVAL COMPETITION
“PRAGUE STARS – 2024”, në Pragë, Republika e Çekisë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Majlind Ferdulli emërohet ushtrues detyre i drejtorit në shkollën “Emin Duraku” në Gjakovë

Drejtoresha e Arsimit në Gjakovë, Eranda Kumnova-Baci, ka njoftuar se Majlind Ferdulli nga sot...

Nxënësi Riad Mani nga Prizreni fiton tre medalje në turneut e karates

Nxënësi Riad Mani nga shkolla "Emin Duraku" në Prizren ka fituar tre medalje në...

Besim Buja, mësimdhënësi nga Lipjani që kapi ditarin para 30-vitesh – organizoi mësimin shtëpi-shkolla në vitin 1991

Sot po ju prezantojmë mësimdhënësin nga Lipjani, Besim Buja, që kapi ditarin para 30-vitesh...

Ish-studenti i Edukimit për profesorin Xhevat Krasniqi: I tha studentes “s’paske mësuar por të pimë kafe, e zgjidhim ndryshe”

Arlind Hajdaraj, ish student në Fakultetin e Edukimit në Gjakovë ka thënë se gjatë...