E diel, 14 Korrik, 2024

Nuk kursehen as shkollat: Dëmtohet një shkollë fillore në Viti

- Advertisement1-

Shkolla fillore në fshatin Binqë të Vitisë është dëmtuar nga disa persona.

Një person i nacionalitetit serb është ankuar se janë thyer xhamat e tri dritareve dhe është dëmtuar dera e hyrjes duke shkaktuar kështu dëme në vlerë të rreth 300 eurove.

- Advertisement -

Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe policia dhe se ky rast është duke u hetuar.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Behgjet Pacolli jep një këshillë si të ngritet dëshira e nxënësve për mësim: Të mësojnë si të krijojnë e drejtojnë një biznes, sesa të...

Biznesmeni Behgjet Pacolli, njëhreit kryetar i partisë AKR, ka dhënë një këshillë se si...

Shkolla “Dëshmorët e Dushkajës”, në Bardhaniq të Gjakovës, shembull si duhet të mirëmbahet – oborri i saj si një park përrallor

Shumë shkolla në komunën e Gjakovës janë shembull të pastërtisë e ambientit jashtëzakonisht të...

Publikohen rezultatet për pranimin e nxënësve në klasat e dhjeta në Prishtinë

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Jehona Lushaku-Sadriu, ka njoftuar se janë shpallur...

Anisa Kutllovci zë vendin e parë në Testin e Arritshmërisë në nivel komunal në Vushtrri

Anisa Kutllovci, një nxënëse e shkollës SHMU 2 në Vushtrri, ka arritur një sukses...