E martë, 16 Prill, 2024

Njihuni me 12-vjeçarin që brenda një jave diplomoi në një shkollë të mesme dhe në kolegj

- Advertisement1-

Një djalë 12-vjeç nga Karolina e Veriut, kishte shfrytëzuar në maksimum kohën e izolimit të pandemisë së coronavirusit, për të ndjekur mësimet shtesë.

Tani, një vit më vonë, Mike Wimmer nga Salisbury – po bëhet gati të diplomojë në një shkollë të mesme dhe në një kolegj, dhe atë brenda një jave, transmeton Telegrafi.

- Advertisement -

Wimmer ka përfunduar me sukses katër vitet e shkollimit brenda një viti dhe për një universitet. Ai do të diplomojë në kolegjin Rowan-Cabarrus më 21 maj dhe më 28 do të marrë edhe një diplomë nga shkolla e mesme Concord Academy.

Raste të tilla nuk janë të rralla kur të ri në moshë diplomojnë në shkolla apo universitete të ndryshme, siç ishte rasti edhe i një pakistaneze e cila vetëm si 4-vjeçare u certifikua nga Microsoft.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Majlind Ferdulli emërohet ushtrues detyre i drejtorit në shkollën “Emin Duraku” në Gjakovë

Drejtoresha e Arsimit në Gjakovë, Eranda Kumnova-Baci, ka njoftuar se Majlind Ferdulli nga sot...

Nxënësi Riad Mani nga Prizreni fiton tre medalje në turneut e karates

Nxënësi Riad Mani nga shkolla "Emin Duraku" në Prizren ka fituar tre medalje në...

Besim Buja, mësimdhënësi nga Lipjani që kapi ditarin para 30-vitesh – organizoi mësimin shtëpi-shkolla në vitin 1991

Sot po ju prezantojmë mësimdhënësin nga Lipjani, Besim Buja, që kapi ditarin para 30-vitesh...

Ish-studenti i Edukimit për profesorin Xhevat Krasniqi: I tha studentes “s’paske mësuar por të pimë kafe, e zgjidhim ndryshe”

Arlind Hajdaraj, ish student në Fakultetin e Edukimit në Gjakovë ka thënë se gjatë...