E premte, 19 Prill, 2024

Një top zjarri ka rënë nga qielli, banorët mbeten të shtangur / VIDEO

- Advertisement1-

Banorët lokal mbetën të shtangur nga ndodhia, pasi që ishin dëshmitarë teksa topi i zjarrit ra nga qielli.

Një top zjarri gjigant ka rënë nga qielli duke rënë në një fshat në Kinën jugore, raporton “DailyMail”.

- Advertisement -

Pamjet e goditjes janë kapur nga banorët lokal, teksa objekti i paidentifikuar ra nga qielli me shpejtësi të madhe.

Nuk është akoma e qartë se çfarë ka qenë ky top zjarri, por mediat lokale sugjerojnë se është një meteor shumë i ndritshëm.

Nuk janë raportuar të ketë pasur ndonjë të lënduar ose dëmtim. Video të shumta kanë vërshuar rrjeet sociale kineze, të objektit që dyshohet të jetë meteor.

- Advertisement -

 

Incidenti thuhet të ketë ndodhur rreth orës 7 të mëngjesit me kohë lokale. Banorët kanë raportuar të kenë dëgjuar goditje të zhurmshme.

Në një prej videove të shpërndara ka kapur momentin që topi i zjarrit ndriçon errësirën dhe godet tokën.

- Advertisement -

Një dëshmitarë në atë kohë ishte duke dërguar fëmijët në shkollë tha se në fillim topi ishte shumë i vogël, dhe brenda 3 minutave u bë shumë më i madh dhe ndritshëm deri në momentin që goditi.

Rreth orës 07:25, autoritetet shkuan në vendngjarje. Ata nuk dhanë detaje rreth ndodhisë dhe pritet të qartësojnë pyetjet e qytetarëve së shpejti.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...

Harvardi kërkon falje dhe heq librin që ishte lidhur me lëkurë njeriu

Universiteti i Harvardit është tronditur nga një zbulim i tmerrshëm. Universiteti i famshëm amerikan njoftoi...