E diel, 19 Maj, 2024

Tigri sulmon një burrë derisa vozitë, ia thyen xhamin e veturës dhe e lëndon

- Advertisement1-

Një tigër siberian në një fshat në verilindje të Kinës ka sulmuar një fshatar që gjendej në një makinë aty pranë.


Sipas mediave të huaja, si pasoj e sulmit, fshatari ka pësuar lëndime ndërsa është thyer edhe xhami i makinës së tij.

- Advertisement -

 

Si rezultat, autoritetet lokale kanë paralajmëruar banorët e fshatit Heilongjiang të qëndrojnë në shtëpitë e tyre.

Autoritetet planifikojnë ta vendosin tigrin “në gjumë” përmes pajisjeve përkatëse.

- Advertisement -

Ata postuan një video në Twitter të një tigri që vrapon drejt makinës, pamje që tregojnë edhe një xham makine të copëtuar.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gëzim Morina është studenti nga Kamenica, që krahas studimeve për megatronikë, ka dhe një pasion për aeroplan

I riu nga Kamenica ka kohë që krijoi aeroplanin e tij ‘Air Kosova’, ndërkohë...

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...