E shtunë, 24 Shkurt, 2024

Një listë me ushqime që ju i fusni në frigorifer, por bëni gabim!

- Advertisement1-

Thjesht mos!

Domatet

- Advertisement -

Humbasin shijen dhe cilësinë

Shalqini

Humbet antioksidantët

- Advertisement -

Patatet

Bëheni si me rërë, gjë që ndikon në shijen e tyre

Qepët

- Advertisement -

Zënë myk dhe squllen

Kafeja

Humbet shijen dhe absorbon aromat e ndryshme në frigorifer

Hudhra

Ju dalin filiza dhe myken

Alkooli Duhet ruajtur në temperaturën e dhomës

Mjalti

Në frigorifer mjalti kristalizohet dhe bëhet më i trashë shumë më shpejt

Salca pikante

Shumica prej tyre mund të ruhen në dollap deri në 3 vjet

Buka

Bëhet e thatë dhe nuk qëndron aq e freskët sa mendoni ju.

Borziloku

Fishket dhe absorbon aromat e mjedisit përreth

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrëfimi prekës i mësueses nga Vlora që është e prekur me kancer

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kanc erit të gjirit dhe të shumta kanë...

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...

Infektologu kosovar: Kosova rrezikohet nga Lija e Majmunëve, s’ka vaksinë për këtë sëmundje

Infektologu, Hamdi Ramadani ka thënë se lija e majmunëve pritet të përhapet edhe në...