E mërkurë, 22 Maj, 2024

Një listë me emra të veçantë bebesh, nga epoka Viktoriane!

- Advertisement1-

Epoka Viktoriane – ose vitet e mbretërimit të mbretëreshës Victoria në Angli (1837 deri në 1901) – kishin pjesën e tyre të emrave të njohur të foshnjave, ashtu si çdo periudhë tjetër kohore.


Ndërsa emrat e përjetshëm që dolën nga kjo epokë mund të mos jenë të zakonshëm sot, ia vlen t’i shtoni në listën e emrave të mundshëm për fëmijët tuaj ose fëmijët e një të afërmi.

- Advertisement -

Seriale si Bridgerton i kanë rikthyer në sipërfaqe emrat e viteve 1800, duke i nxjerrë ato më në pah në kulturën pop. Nëse po kërkoni diçka të veçantë dhe që i reziston kohës, ka pafund ide për ju!

Emra djemsh:

Abraham
Albert
Alfred
Alvin
Anton
Archie
Arnold
Arthur
Augustus
Baxter
Benedict
Bernard
Bram
Cassius
Cecil
Charles
Christian
Chester
Clarence
Claude
Clifford
Clyde
Colin
Douglas
Duncan
Earl
Edgar
Edison
Edmund
Edward
Edwin
Elmer
Enoch
Ephraim
Ernest
Eugene
Everett
Ewart
Fletcher
Floyd
Frank
George
Gilbert
Grover
Harold
Harvey
Henry
Herbert
Howard
Hugh
Ira
Ives
Jack
James
John
Julius
Larkin
Lawrence
Leo
Lester
Livingstone
Lloyd
Louis
Lord
Ludwig
Luther
Mack
Marion
Martin
Merritt
Milton
Oliver
Oscar
Otis
Otto
Palmerston
Patrick
Percy
Phineas
Ralph
Raymond
Robert
Roy
Samuel
Silas
Stanley
Sterling
Sidney
Simeon
Simon
Temple
Thaddeus
Theodore
Thomas
Victor
Virgil
Walter
Warren
Watson
Wellington
Wilbur
Wiley
William

- Advertisement -

Emra vajzash:

Ada
Adelaide
Adelia
Adolpha
Agatha
Agnes
Alberta
Alexandra
Alfreda
Alice
Alma
Anna
Arabella
Audrey
Augusta
Beatrice
Bessie
Beryl
Beulah
Blanche
Briar
Caroline
Charlotte
Clara
Clementine
Constance
Cora
Cordelia
Daphne
Della
Doris
Dorothy
Ebba
Edith
Edna
Effie
Eleanora
Elizabeth
Ella
Elsie
Emmeline
Estelle
Esther
Ethel
Eveline
Evie
Frances
Flora
Florence
Grace
Gertrude
Harriet
Hattie
Hazel
Helena
Ida
Irene
Jane
Josepha
Josephine
Kate
Lena
Lillian
Lottie
Louise
Luella
Lula
Mabel
Mae
Mamie
Margaret
Marie
Marjorie
Martha
Masie
Matilda
Mattie
Maude
Melita
Mildred
Minnie
Myrtle
Nannie
Nellie
Norah
Ottilie
Pearl
Penelope
Rayne
Rosie
Ruperta
Sadie
Sarah
Theodora
Tillie
Vera
Victoria
Viola
Wilhelmina
Willie
Winnie
Zadie

/Anabel.al

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...