E hënë, 15 Korrik, 2024

Një listë me emra për vajza dhe kuptimi pas tyre

- Advertisement1-

Një pjesë e mirë prindërish nuk duan të zgjedhin për bebin e tyre një emër që nuk mban një kuptim të caktuar.


Nëse bëni pjesë tek ky grup, më poshtë keni një listë me emra dhe kuptimet krah tyre.

- Advertisement -

Abigail: Hebre — Dhënës gëzimi

Alessia: Italian — Luftëtar mbrojtës

Alexandra: Grek — ndihmues, në mbrojtje të njerëzimit

Alice: Anglez — I përulur, i sjellshëm.

Amara: Latin — I fortë, tërheqës, me stil

Amelia: – I zellshëm

- Advertisement -

Anne: Hebre— hiri i përjetshëm

Arabella: Latine — Elegante

Audree: Franceze — E ndershme, e fortë

Arianna: Greke — E shenjtë

Avery: Franceze — E mençur

Callie: Greke— Më e bukura

Charlotte: Franceze — E imët, femërore

Claire: Latine — Brilante, e qartë, e famshme

Darlene: Angleze — E dashur

Ella: Angelze — Grua e bukur

Eva: Hebre – Jetë

Gabriella: Hebre — I devotshëm pas Zotit

Jocelyn: Latine— E lumtur, e gëzueshme

Kaitlyn: Greke — E pastër

Kalila: Arabe— Grumbull dashurie

Mia: Latine — E imja

Mila: Rus — Shumë punëtor

Millie: Latin — I vendosur, i lindur i lirë

Naila: Arab — I suksesshëm

Sarah: Hebre — Princeshë

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...