E premte, 19 Prill, 2024

Një gabim i vogël dhe shoferi mund të përfundojë në lumin e ngrirë

- Advertisement1-

Një video e kapur më 10 maj në Rusi është bërë virale në internet pasi tregon guximin dhe saktësinë e një shoferi, i cili rrezikon jetën për të kaluar mbi një urë druri në lumin e ngrirë.


Pa një zgjidhje tjetër, drejtuesi i një kamioni mori guximin të kalonte në urën mbi lumin Vitim në Zabaykalsky Krai, Rusi, edhe pse ajo ka thuajse të njëjtën gjerësi sa kamioni.

- Advertisement -

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...

Harvardi kërkon falje dhe heq librin që ishte lidhur me lëkurë njeriu

Universiteti i Harvardit është tronditur nga një zbulim i tmerrshëm. Universiteti i famshëm amerikan njoftoi...