E martë, 23 Korrik, 2024

Një foto e re me fëmijët, Kate dhe William publikojnë kartolinën e Krishtlindjeve

- Advertisement1-

Një portret i ri familjar i Dukës dhe Dukeshës së Kembrixhit, William dhe Kate, dhe tre fëmijëve të tyre, George, Charlotte dhe Louis, është publikuar për kartolinën e tyre zyrtare të Krishtlindjeve të këtij viti.

Fotoja, e shkrepur në vjeshtë nga fotografi Matt Porteous, tregon familjen përpara një grumbulli druri në Anmer Hall, rezidenca e tyre në Norfolk, të Anglisë lindore.

- Advertisement -

Familja mbretërore zakonisht e kalon periudhën e pushimeve në Sandringham, ku mbretëreshës zakonisht i bashkohen fëmijët, nipërit dhe mbesat e saj. Por për shkak të pandemisë së koronavirusit, ky sezon festiv do të jetë ndryshe nga të mëparshmit.

Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip, Duka i Edinburgut, do t’i festojnë Krishtlindjet e këtij viti me njëri-tjetrin në Kështjellën Windsor, sipas një zëdhënësi të Pallatit Buckingham.

“Duke marrë në kosideratë të gjitha këshillat, Mbretëresha dhe Duka i Edinburgut kanë vendosur që këtë vit t’i kalojnë Krishtlindjet qetësisht në Windsor,” tha deklarata për shtyp.

Mbretëresha dhe Princi Philip e kanë kaluar shumicën e kohës këtë vit në Windsor Castle, pasi u larguan nga Pallati Buckingham gjatë valës së parë të Covid-19 në pranverë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...