E martë, 21 Maj, 2024

Një foshnjë mrekulli e ardhur pas 8 shtatzënive të dështuara, ja çfarë e bën këtë vogëlushe të veçantë

- Advertisement1-

Një çift janë bërë prindër të një vajze të veçantë sa i përket pamjes së saj, ku ajo duket shumë më e rritur nga sa është.

Vogëlushja ka ardhur në jetë pas 8 shtatëzanive të dështuara në mënyrë spontane.

- Advertisement -

E ëma thotë për Lottien se ajo është një mrekulli dhe kur lindi të gjithë u habitën pasi kishte flokë të dendur e të zeza e deri më tani që është vetëm 1 vjeç, gjatësia e flokëve të saj është njësoj sa e motrës së madhe, Evvie.

“Flokët e saj ishin gjëja e parë që njerëzit vinin re kur e takonin, njerëzit gjithmonë komentonin mbi flokët duke thënë se sa me fat ishte që kishte kaq shumë.” , ka thënë nëna e vogëlushes.

Për flokët e saj nevojiten të përdoren shumë produkte dhe e ëma duhet ti shtojë rutinës së mëngjesit të paktën 20 minuta më shumë, në mënyrë që ti krehë dhe ti modelojë.

- Advertisement -

Ndër të tjera nëna e Lottiet ka shtuar se njerëzit nuk arrijnë ta besjnë se ajo është vetm një vjeç por mendojnë se është më e madhe sidomos kur bëjnë krahasimin e gjatësië së flokëve të saj me motrën e madhe.

“Njerëzit tronditen kur them se Lottie është vetëm 12 muajshe, shumica e njerëzve mendojnë se ajo është të paktën dy vjeç.”, ka thënë mamaja e saj.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...