E diel, 14 Prill, 2024

Një ditë me aktivitete e Leart Hasanit, 7 vjeçarit me autizëm nga Klina / VIDEO

- Advertisement1-

Emri i tij është Leart Hasani, vije nga Klina. Është fëmijë me autizëm por tejet i zgjuar.


Nëna e tij, Tahire Gashi, për 20 vite pa ndalë punon për të drejtat e fëmijëve dhe grave në komunën e Klinës.

- Advertisement -

Si nënë e një djali me autizëm, ka themeluar organizatës joqeveritare NGO “Zana’, për kujdes ditor për fëmijët me nevoja të veçanta në këtë qytet, pjesë e së cilës është edhe djali i saj, Learti.

Znj. Tahire ka dërguar në “Kids of Kosova” video të Leartit ku tregon se djali i saj bën aktivitete.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...