E hënë, 22 Korrik, 2024

Nihuni me 10 femrat më të pasura në botë 2021

- Advertisement1-

Gratë më të pasura në botë erdhën në pasurinë e tyre në mënyra të ndryshme; disa u martuan me familjet më të pasura, të tjerët trashëguan disa nga kompanitë më të mëdha, dhe disa ndërtuan regjimet e tyre tani shumë miliardë dollarë nga toka lart.


Burimet e pasurisë së tyre përfshijnë një shumëllojshmëri të industrive, nga teknologjia në karamele.

- Advertisement -

Këta janë njerëzit që nuk jetojnë jetë të zakonshme. Ndërsa disa prej tyre janë gjigantë kryesorë të korporatave që i bëjnë ata emra shtëpiak, të tjerët zgjedhin të qëndrojnë larg vëmendjes, duke i bërë ato relativisht të panjohura për publikun e gjerë.

Sido që të jetë, ka diçka që i bën ata të ndryshëm – miliarda dollarë që kanë për emrat e tyre.

Këto janë 10 femrat më të pasura në botë:

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë konsiderohet si pagë jetese, qeverisë i kërkohet urgjentisht rritja e pagës minimale

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë rezulton se përmbushin kriterin e pagës së...

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...