E diel, 14 Prill, 2024

“Ngrin” kulla Eiffel, punonjësit e shkrijnë akullin me “zjarr” / VIDEO

- Advertisement1-

Kulla Eiffel ka ”ngrirë” nga akulli, pasi stuhi të fuqishme dhe reshje të mëdha shiu kanë goditur Francën ditët e fundit.


Për ta shkrirë atë, u angazhuan dhjetëra punonjës, të cilët përdorën flakadanë.

- Advertisement -

“Pas këtij moti të akullt, platformat në Kullën Eiffel janë të ngrira, kështu që ne përdorim flakadanë për të shkrirë borën dhe akullin sepse ajo ka një efekt gërryes në strukturën metalike”, njoftoi sektori i kujdesit për Kullën Eiffel.

Po ashtu, punonjësit po punojnë në të gjithë qytetin, pasi rrugët dhe hapësira të tjera të qytetit u përfshinë nga akulli. Temperaturat kaq të ulëta janë të rralla për Parisin dhe për këtë arsye, autoritetet rekomanduan mbylljen e shkollave.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...

Harvardi kërkon falje dhe heq librin që ishte lidhur me lëkurë njeriu

Universiteti i Harvardit është tronditur nga një zbulim i tmerrshëm. Universiteti i famshëm amerikan njoftoi...

Sfida matematikore: Gjeni numrat në mënyrë që çdo trekëndësh dhe vijë horizontale të përmbajë numrat nga 1 deri në 9

Shumë prej jush do të thonë se matematika është shumë e mërzitshme dhe e...