E premte, 19 Prill, 2024

Nëna tregon sekretin e ushqyerjes për 16 fëmijët e saj pa larë asnjë enë

- Advertisement1-

Një nënë e 16 fëmijëve ka zbuluar se si i ushqen ata pa pasur nevojë të bëjë ndonjë larje të enve.


Jeni dhe Ray Bonell, të cilët kanë një nga familjet më të mëdha në Australi, ndajnë jetën e tyre me 8 mijë ndjekës në Instagram.

- Advertisement -

Jen, fëmijët e të cilës janë të moshës midis pesë dhe 30 vjeç, u dha ndjekësve një pasqyrë të drekës në familjen Bonell, shkruan Mirror, transmeton Klan Kosova.

Ajo vendosi një copë të madhe letre në dysheme, e mbuloi me patate të skuqura dhe më pas fëmijët e saj ulen rreth tij dhe hanë vaktin së bashku. Jo vetëm ideja e bën më të lehtë për të gjithë fëmijët e saj por heq edhe larjen e enve.

Shumë njerëz e vlerësuan çiftin për ndarjen e ushqimit me ta. Një person tha: “Dreka më e mirë ndonjëherë”, një tjetër shkruajti: “Këto janë drekat më të mira gjatë pushimeve”.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...