E diel, 14 Prill, 2024

Nëna ra përtokë, djali 4 vjeç i shpëtoi jetën falë makinës prej lodre

- Advertisement1-

Nëna u rrëzua përtokë nën një sulm epileptik dhe shpëtoi vetëm falë djalit të saj 4-vjeçar.


Ai telefonoi emergjencën duke formuar 999. Nga e dinte këtë numër? Falë vëmendjes për ta parë tek makina e tij prej lodre. Incidenti ndodhi në Nottinghamshire, në Angli.

- Advertisement -

“Nëna ka rënë të tokë”, u tha djali i vogël operatorëve në anën tjetër të telefonit. Telefonata u përgjua dhe policia e ambulance mbërritën në shtëpinë e tyre. Sapo policia arriti në shtëpi, djali i tregoi makinën e policisë që kishte.

“Unë nuk mund të jem më shumë krenare për të”, tha nëna Charlotte, për BBC. “E godita kokën në akuarium. Pas kësaj mbaj mend tre ose katër oficerë policie që më thirrën dhe më thanë se çfarë ndodhi. Jam e habitur me atë që djali im bëri. Më shpëtoi jetën”.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...