E hënë, 26 Shkurt, 2024

Nëna heroinë shpëton djalin e saj 5-vjeçar nga rrëmbyesi

- Advertisement1-

Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin tronditës ndërsa një 24 vjeçar përpiqet të rrëmbejë një fëmijë të mitur, në mes të rrugës në Nju Jork City.


Autori i kësaj ngjarje të rëndë James McGonagle arriti ta merrte me forcë djalin 5 vjeçar dhe ta fuste në makinën e tij, por fatmirësisht nëna ishte pranë dhe reagimi i saj bëri të mundur që ta shpëtonte atë.

- Advertisement -

24 vjeçari tashmë pritet të dalë përpara gjykatës ku do të akuzohet për tentativë rrëmbimi, vepër kjo që parashikon një dënim të ashpër.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

E jashtëzakonshme: 39-vjeçari boshnjak flet 73 gjuhë

Muhamed Mešić është një njeri me talent të jashtëzakonshëm gjuhësor që flet më shumë...

4 elementet më të rëndësishme për karrierë

Udhëheqësi duhet të jetë gjithnjë i përgjegjshëm për të ndërtuar marrëdhënie kuptimplotë dhe të...

Një ilustrim që ka habitur dashamirët e enigmës: A mund ta gjeni pjesën që përshtatet në piramidë?

Disa enigma janë të lehta për t’u zgjidhur, por disa janë krijuar për t’ju...

Hyn në fuqi rregullorja e re e BQK-së: Nga sot bankat nuk do të mund t‘i “vjelin” qytetarët

Nga sot të gjithga bankat , janë të obliguara që t‘i ju mundësojnë qytetarëve...