E martë, 21 Maj, 2024

Në videon e re Almeda bëri byrek me mamin alla shqiptarçe

- Advertisement1-

Almeda Abazi po vazhdon me serinë e videove në ‘YouTube’ dhe këtë herë është përfshirë dhe nëna e saj.


Ato shfaqen në një video teksa gatuajnë bashkë dhe Alba ndan me të gjithë recetën e saj të byrekut.

- Advertisement -

Ndryshe nga të tjerë persona që jetojnë jashtë Shqipërisë, Almeda ka një favor të madh për ngjashmëritë e vendit tonë me Turqinë, të paktën për ushqimin.

Jo për gjë, po sa e sa gjëra i kemi pothuajse njësoj, madje deri tek traditat e hershme.

Tani që është edhe shtatzënë e kap apo jo nepsi për ushqime shqiptare, mamain e ka pranë dhe mund t’i gatuajë ose mësojë kur të dojë.

- Advertisement -

Edhe tek kjo video, Almeda ka treguar lidhjen e saj me ushqimet e më pas recetën e byrekut që e ka filmuar teksa e ëma shtron petët. E dini apo jo si ta gatuani byrekun, këtë video ja vlen ta shikoni.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...