E shtunë, 24 Shkurt, 2024

Në Rahovec po mbahet Gara Komunale e Olimpiadës së Fizikës

- Advertisement1-

Sot në Rahovec po mbahet Gara Komunale e Olimpiadës së Fizikës, në të cilën marrin pjesë nxënësit më të mirë të klasave 9, 10, 11 dhe 12 nga të gjitha shkollat, shkruan AlbanianEducation.net.

Njoftimin e ka dhënë drejtori i Arsimit në këtë komunë, Avni Morina.

- Advertisement -

Postimi i tij:

Po mbahet sot Gara Komunale e Olimpiadës së Fizikës, në të cilën marrin pjesë nxënësit më të mirë të klasave 9, 10, 11 dhe 12 nga të gjitha shkollat e komunës sonë.

Fituesit e kësaj gare nga të gjitha klasat, do ta përfaqësojnë komunën tonë në Garën Shtetërore.

- Advertisement -

Suksese fizikanëve tanë!

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nga Besnik Alili: Mësimdhënia nuk është vetëm profesion por është edhe një art i të jetuarit

Besnik Alili -profesor i grupit klasor pranë shkollës fillore komunale "Përparimi", Reçicë e Madhe...

Malvina Lamçe Rista: Mësimdhënia nuk është një punë e lehtë

Ata që punojnë çdo ditë për të ndriçuar mendjen e fëmijëve, e dinë shumë...

Asije Berisha, zgjedhet mësuesja më e mirë në shkollën “Xhevat Berisha” në Prizren

Asije Berisha, është zgjedhur mësuesja më e mirë në shkollën "Xhevat Berisha" në Prizren,...

Nxënësit e shkollës “Anton Zako-Çajupi” në Mitrovicë vizitojnë kompaninë LIRI në Prizren – shikojnë nga afër procesin e prodhimit

Nxënësit e shkollës fillore "Anton Zako-Çajupi" në Mitrovicë kanë vizituar kompaninë LIRI në Prizren...