E martë, 21 Maj, 2024

Në muajin e tetë të shtatzënisë, i vazhdon ushtrimet në fitnes

- Advertisement1-

Ushtrimet fizike mbase mund të jenë gjëja e fundit që u bien ndërmend grave që janë në muajt më të ëmbël të shtatzënisë.


Por përkundër tyre, Egzona Krasniqi ka zgjedhur që edhe muajt e shtatzënisë t’i kalojë duke ushtruar në fitnes. Ajo thotë se të ushtruarit fitnes është e mirë për çdo njeri e veçanërisht për gratë shtatzëna.

- Advertisement -

Këto ushtrime në mënyrë të kontrolluar do të forcojnë muskujt tuaj, për ta mbajtur peshën më me lehtësi gjatë shtatzënisë.

Po ashtu, trajnerja e fitnesit thotë se nëse ushtroni gjatë shtatzënisë do të përmirësohet edhe qarkullimi i gjakut, dhe do të çliroheni nga dhimbjet e shpinës.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vajzë apo djalë? 9 mënyra si të zbuloni gjininë e bebit tuaj ende pa bërë ekon te mjeku

Në përgjithësi, gratë shtatzëna shtojnë në peshë, por vendi ku shkojnë kilet e tepërta...

Tremujori i dytë i shtatzënisë: Karakteristikat dhe zhvillimi i foshnjës tuaj

Zhvillimi i foshnjës në tremujorin e dytë të shtatzënisë është i mahnitshëm! Jo vetëm që...

Kalciumi një nga vitaminat esenciale për t’u përdorur gjatë shtatzënisë

Acidi folik, hekuri e kalciumi janë tre nga llojet përbërese të vitaminave prenatale. Këto...

Ky shtet ndalon abortin me ligj. 3 rastet e vetme kur e lejon

Guvernatori i Oklahomas Kevin Stitt firmosi të mërkurën ligjin e ndalimit më të rreptë...