E martë, 21 Maj, 2024

Ndodh në Gjermani: Lind vogëlushi plot 6.7 kilogramë

- Advertisement1-

Në Gjermani, një 32-vjeçare ka sjellë në jetë një djalë që peshonte 6.7 kilogramë dhe të gjatë 57 centimetra. Ky rast i veçantë ka ndodhur në klinikën Carl Thiem, në qytetin Cottbus.

“Pas 25 vitesh në obstetrikë, për mua është hera e parë që e shikoj një rast të tillë”, u shpreh mjeku Jörg Schreier.

- Advertisement -

Nëna e vogëlushit, sipas mjekëve, vuante nga diabeti dhe për këtë arsye injektoi në trupin e saj insulinë në javën e nënë të të shtatzënisë. Ky ishte shkaku që mjekët besojnë se fëmija lindi aq i shëndetshëm. Raportohet që foshnja u mbajt nën kujdesin e mjekëve për dy javë, ndërsa tani i është bashkuar të ëmës.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...