E diel, 19 Maj, 2024

Ndodh edhe kjo: 30 vjeçari “ngulet” me kokë në akull, “hakmerret” të nesërmen / VIDEO

- Advertisement1-

Merab Dvalishvili, një luftëtar i arteve marciale me nofkën ‘The Machine’ po stërvitej në një park në Long Island kur vendosi të zhytej me kokë në një liqen të mbuluar me akull.


Pamjet tregojnë 30-vjeçarin teksa godet kokën në sipërfaqen e ngrirë dhe degët e pemëve të zhytura.

- Advertisement -

Si pasojë e hedhjes, ai u lëndua dhe përfundoi në spital, por kjo e nuk e pengoi të rikthehej të nesërmen me kokore dhe doreza për të grushtuar akullin për hakmarrje.

“Unë nuk jam kaq i çmendur. Shijojeni raundin e dytë. Kjo është thjesht një shaka.”, shprehet ai.

Dvalishvili, u zhvendos nga ish-Republika Sovjetike e Gjeorgjisë drejt Amerikës për t’u bërë një luftëtar profesionist.

- Advertisement -

Ai ka fituar 12 nga 16 ndeshjet e tij si profesionist dhe aktualisht lufton në Kampionatin Ultimate Fighting, i cili u bë i famshëm nga Conor McGregor.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gëzim Morina është studenti nga Kamenica, që krahas studimeve për megatronikë, ka dhe një pasion për aeroplan

I riu nga Kamenica ka kohë që krijoi aeroplanin e tij ‘Air Kosova’, ndërkohë...

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...