E hënë, 26 Shkurt, 2024

“Ndihem bosh, çdo ditë që kalon më shton mallin”, e përlotur, moderatorja shqiptare flet për nënën e ndjerë

- Advertisement1-

Disa dhimbje nuk zhduken asnjëherë dhe humbja e njerëzve të dashur është një prej tyre.


Këtë e ka treguar edhe moderatorja Fiori Dardha, që para 9 muajsh ka humbur njeriun e saj më të shtrenjtë, nënën, për të cilën nuk i kursen asnjëherë fjalët prekëse dhe e kujton shpesh, jo vetëm në të ditë të shënuara.

- Advertisement -

E ftuar në programin “ Abc e mengjesit” me Alban Musën ajo foli sërish për të ëmën, gruan më të fortë që kishte njohur, siç ajo e konsideron.

“Një pjesë e zemrës sime është shumë bosh. Është bosh sidomos kur vë kokën në darkë në jastikë dhe filloj e mendoj e kuptoj që njerëzit që ne kemi dashur shumë dhe kemi humbur, koha nuk na i largon dot, as dhimbjen nuk e ndalon dot, vetëm shton mallin”, tha Fiori e përlotur.

“E kujtoj me krenarinë më të madhe, e kujtoj me dashurinë më të madhe. Më vjen mirë që ka qenë një nga ato gra që ka lënë mbresa tek kushdo që e ka njohur. Ishte vërtetë një grua e rrallë mamaja ime, por nuk kam njohur ndonjëherë grua me kurajo të tillë”, u shpreh moderatorja, duke shtuar se është shumë krenare për të ëmën e ndjerë.

- Advertisement -

Ajo e kujton shpesh të ëmën, që u nda nga jeta në fillim të vitit. Asokohe Fiori tregoi se u kthye në punë në të tretat e të ëmës, menjëherë sapo është kthyer nga varrezat. Përtej dhimbjes, ajo tregoi se u detyrua të bënte grim e madje të qeshte, pasi televizioni nuk njeh sëmundje e zi.

Ndërkohë, sa i përket projekteve të reja, së bashku me Rozana Radin, Fiori po përgatitet për “Xhadat”, një emision investigativ dhe satirik që do të vijë në ekranin e “MCN TV”, që siç ka treguar ajo i duket shumë modern dhe shumë premtues!

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...