E martë, 21 Maj, 2024

Ndani vetëm 20 minuta në ditë për këto ushtrime efektive në shtëpi

- Advertisement1-

Nëse nuk keni kohë për të shkuar në palestër, ne kemi gjetur stërvitjen e përsosur në shtëpi për të gjithë trupin.

Mënyra më e mirë për të shkrirë shtresat e dhjamit është të shkoni në palestër, të bëni trajnime në grupe ose punë individuale me trajnerin, mirëpo nëse nuk keni kohë për këtë, trajnimi i rregullt në kushtet e shtëpisë tuaj nuk do të jetë më pak efektiv.

- Advertisement -

Trajnimi në shtëpi është zgjedhja perfekt kur nuk mund të gjeni kohën për të shkuar në palestër, veçanërisht kur zgjat më pak se gjysmë ore, transmeton Telegrafi.

Një nga avantazhet kryesore të trajnimit në shtëpi është që ju ta zgjidhni kohën gjatë ditës kur do të ushtroni dhe t’ia përshtatni detyrimeve tuaja.

Përveç kësaj, ju do të kurseni para, sepse nuk do të paguani kot për stërvitjet në palestër.

- Advertisement -

Ne ju sjellim një shembull të trajnimit efektiv në shtëpi për të cilin do të duhet të ndani vetëm 20 minuta në ditë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrëfimi prekës i mësueses nga Vlora që është e prekur me kancer

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kanc erit të gjirit dhe të shumta kanë...

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...

Infektologu kosovar: Kosova rrezikohet nga Lija e Majmunëve, s’ka vaksinë për këtë sëmundje

Infektologu, Hamdi Ramadani ka thënë se lija e majmunëve pritet të përhapet edhe në...