E martë, 21 Maj, 2024

Msojini fëmijët t’i qafin me dashni t’moshuemit!

- Advertisement1-

Nga Fjolla Spanca

Matane teorive, nana ashte ma e para pasqyre, ku na e kqyrim veten!

- Advertisement -

Ashte edhe Hana qe na e zbardhe terrin e udheve te gata!
Nana edhe Baba jane yjezit qe na munohemi parreshtun me i kap tuj i imitue e tuj i njekun kambadoras!
Perndryshe, po du me thane se msimet dhe ndjeshmenia qe e nxajme qysh heret prej prinderve jane nishanet e pashlyeme kurre prej zemres edhe menjes tone! Kushdo qe rritet me amelsine e fjales se nanes dhe butesine e pacen te babes nden tana vitet ka me u afrue tek njerezit me perultni e dashni!

Tek e mrama, Bota jone nuk e ka manget teatrin e rrenave, madje as shfaqjet e ashpersise dhe boshllekut!
Botes sone ja mekon pla*get vec melhemi i butesise se shpirtit dhe lehtesia e fjales se mire!

Edhe s’ka gja qe ja shton jeten gjyshave si gjumi i mirenjohjes ne prehnin tyne!
ndaj, msojini femijet t’i rrokin fort gjyshin e gjyshen, sa jane gjalle …
le t’i qafin me dashni te moshuemit,
se jane copeza Malli
n’colofan Meshire!/supergrate.net/

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...