E diel, 21 Prill, 2024

Mrekulli në SHBA: Pas një operacioni 11 orësh mjekët arrijnë të ndajnë binjaket e ngjitura

- Advertisement1-

Mjekët në Universitetin e Miçiganit arritën të ndajnë motrat binjake njëvjeçare të lindura të bashkuara me njëra-tjetrën, vetëm 14 muaj pasi kishin lindur.

Sarabeth dhe Amelia kishin të veçuara krahët, këmbët dhe zemrën, ndërsa mëlçitë e tyre ishin të lidhura. Operacioni zgjati plot 11 orë dhe fatmirësisht u arrit me sukses. Vajzat arritën të veçohen dhe të kthehen në shtëpinë e tyre.

- Advertisement -

“Unë jam baba i binjakëve dhe e di se binjakët janë shumë të afërt. Sarabeth dhe Amelia gjithmonë do të kenë një lidhje të vërtet unike dhe mendoj se e ardhmja është e ndritur për të dyja. Për të gjithë ishte një moment shumë emocional dhe i jashtëzakonshëm ”, u shpreh Dr. George Mychaliska, mjeku që drejtoi operacionin për ndarjen e vajzave.

   

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...