E hënë, 22 Korrik, 2024

Motra e madhe, një prej personave më të rëndësishëm në jetën tuaj!

- Advertisement1-

Sipas psikologëve, të kesh një motër më të madhe ndikon në stabil itetin emocional dhe në vetë zhvillimin e atij personi.


Fëmijët që rriten me një motër të madhe, kanë më shumë ten dencë që të jenë më të lutmur.

- Advertisement -

Ja disa arsye pse është mirë të keni një motër të madhe:

Motra e madhe, ju ndihmon që të arrini qëllimet që keni. Sipas ekspertëve, motra e madhe ju ndihmon që të jeni më të pa varura dhe ndonëse mund të mos jeni të vetëdijshme, ajo ndihmon në formësimin e personalitetit tuaj.

Sipas Universitetit të Uls terit, një motër e madhe ndikon që të largoni ndjenjat neg ative që keni. /FamiljaJone/

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë konsiderohet si pagë jetese, qeverisë i kërkohet urgjentisht rritja e pagës minimale

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë rezulton se përmbushin kriterin e pagës së...

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...