E premte, 19 Prill, 2024

Mos i vishni kurrë fëmijët në kostum plazhi blu! Kjo foto tmerruese shpjegon pse

- Advertisement1-

Fotografia tregon se sa e rëndësishme është që të përdorni ngjyra sa më vibrante për kostumet e plazhit të fëmijëve tuaj.


Një fotografi tmerruese është bërë virale pasi iu kujtoi shumë prindërve sa e rëndësishme është të mos i veshin fëmijët në kostum plazhi blu, veçanërisht në plazh, shkruan lajmi.net.

- Advertisement -

Në shikim të parë duket si një pishinë boshë, mirëpo ka një zonë që është paksa më e errët në ujë, që në fakt është një fëmijë me kostum plazhi blu duke notuar në fund të pishinës.

Ekspertët këshillojnë që fëmijët gjithmonë t’i vishni në kostume me ngjyra vibrante në mënyrë që të mos kamuflohen nën ujë.

- Advertisement -

Ky është një veprim shumë i rrezikshëm sepse fëmija do të mbytet, dhe ju mund të mos e vëreni që ata janë nën ujë.

Ekspertët gjithashtu thonë se është shumë e rëndësishme që të mësoni CPR dhe të mbani nën vëzhgim fëmijën gjatë gjithë kohës.

Ju mund të mendoni se jeni duke u larguar dy minuta sa të merrni një kafe, por kjo është më se mjaftueshëm që fëmija juaj të mbytet.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...