E premte, 19 Prill, 2024

Momenti rrënqethës: Vajza përqafon babain pasi nxirret e gjallë nga rrënojat e tërmetit në Turqi

- Advertisement1-

Një tërmet shumë i fortë është regjistruar sot pranë ishujve Dodekanezë të Greqisë, të cilët janë edhe pranë Turqisë.

Tërmeti ka qenë i magnitudës 6.6 i shkallës rihter, dhe në një thellësi prej 10 kilometrash.

- Advertisement -

Epiqendra është regjistruar në det, vetëm 13 kilometra nga Neon Karlovasion në Greqi dhe 66 kilometra nga qyteti i Izmirit në Turqi.

Në rrjet kanë qarkulluar pamje që tregojnë momentet e tmerrit kur lëkundja e fuqishme shkund vendin, ndërsa qindra shtëpi janë shkatërruar.

Së fundmi, në rrjet po përhapet me shpejtësi një video ku një vajzë është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e tërmetit.

- Advertisement -

Vajza e cila ndihmohet nga ekipet e shpëtimit, duket në gjendje të mirë shëndetësore, teksa sheh e hutuar njerëzit përreth.

Më pas, ajo ka përqafuar të atin ndërsa ky moment na rrënqethi të gjithëve.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...