E enjte, 22 Shkurt, 2024

Momenti kur gruaja sulmohet nga leopardi, por shikoni si e largon

- Advertisement1-

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin e frikshëm kur një leopard i vjen nga mbrapa një gruaje dhe e sulmon atë, në oborrin e shtëpisë së saj.


Ngjarja ka ndodhur në Mumbai të Indisë, ku 55-vjeçarja Nirmaladevi Singh po qëndronte ulur në bordurë, kur leopardi nis sulmin.

- Advertisement -

Grabitqari e rrëzon në tokë gruan me një goditje të fortë me putër, por ajo merr bastunin dhe e godet në kokë leopardin, duke bërë që kafsha të largohet me vrap.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

E jashtëzakonshme: 39-vjeçari boshnjak flet 73 gjuhë

Muhamed Mešić është një njeri me talent të jashtëzakonshëm gjuhësor që flet më shumë...

4 elementet më të rëndësishme për karrierë

Udhëheqësi duhet të jetë gjithnjë i përgjegjshëm për të ndërtuar marrëdhënie kuptimplotë dhe të...

Një ilustrim që ka habitur dashamirët e enigmës: A mund ta gjeni pjesën që përshtatet në piramidë?

Disa enigma janë të lehta për t’u zgjidhur, por disa janë krijuar për t’ju...

Hyn në fuqi rregullorja e re e BQK-së: Nga sot bankat nuk do të mund t‘i “vjelin” qytetarët

Nga sot të gjithga bankat , janë të obliguara që t‘i ju mundësojnë qytetarëve...