E diel, 14 Prill, 2024

Momenti kur anija ndahet në dysh nga dallgët e mëdha / VIDEO

- Advertisement1-

Kamera e bordit të një anije filmoi momentin e frikshëm kur ajo ndahet në dysh, për shkak të një dallge të madhe.


Ngjarja ka ndodhur në Detin e Zi, në provincën turke Bartin, në mes të muajit. Fatkeqësisht 3 detarë humbën jetën kur anija ukrainase Arvin u përball me detin e trazuar, më 16 janar, ku pësoi dëmtime në kiç.

- Advertisement -

Video u publikua nga Autoriteti Detar i Turqisë, ku dëgjohen edhe zërat e detarëve që kërkojnë ndihmë. Anija në fjalë po udhëtonte nga Gjeorgjia drejt Bullgarisë kur u përfshi nga moti i keq në det të hapur. Kërkimet për pjesëtarë të tjerë të ekuipazhit ende vazhdojnë.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...

Harvardi kërkon falje dhe heq librin që ishte lidhur me lëkurë njeriu

Universiteti i Harvardit është tronditur nga një zbulim i tmerrshëm. Universiteti i famshëm amerikan njoftoi...

Sfida matematikore: Gjeni numrat në mënyrë që çdo trekëndësh dhe vijë horizontale të përmbajë numrat nga 1 deri në 9

Shumë prej jush do të thonë se matematika është shumë e mërzitshme dhe e...