E enjte, 20 Qershor, 2024

Momenti drithërues: Shikoni si një djalë i vogël kërcen nëpër çatitë e një ndërtese 22-katëshe

- Advertisement1-

Pamjet tmerruese tregojnë momentin kur një djalë i vogël hidhej në mënyrë të përsëritur përtej çatisë së një ndërtese 22-katëshe në Kinë.


Sipas mediave të huaja, dy fëmijë u panë duke luajtur “buzë çatisë” së pa rrethuar të ndërtesave të larta në Xianning, provincën Hubei.

- Advertisement -

Pamjet, të filmuara më 24 tetor, tregojnë një nga djemtë duke kërcyer vazhdimisht përtej hendekut midis dy ndërtesave.

Dy fëmijët u shpëtuan në mënyrë të sigurt nga stafi i pronës, sipas raporteve.

Videoja disa sekonda fillon me pamjen e tokës, duke treguar lartësinë e ndërtesës, përpara se fokusohet te dy djemtë që luajnë në majë të dy platformave.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Detyra e matematikës që duket aq e thjeshtë, mirëpo askush nuk ka arritur deri te zgjidhja

Detyra duket më e thjeshtë dhe më e qartë: 8 ÷ 2 (2 +...

Me këto truqe mund ta zgjidhni çdo detyrë matematikore pa ndihmën e askujt

Për shumicën nga ne matematika është subjekt i “panjohur” dhe shpeshherë mendojmë se çfarë...

Detyra matematikore e shkollës fillore, por që njerëzit nuk po mund assesi ta zgjidhin

Ndonjëherë ajo që duket si një detyrë shumë e thjeshtë mund të jetë më...

Kjo detyrë matematikore i ka dy zgjidhje – cila është e sakta? (Foto)

Një detyrë matematikore ka bërë që shumë njerëz të kalojnë goxha kohë duke u...