E shtunë, 24 Shkurt, 2024

Momenti dramatik kur një familje shpëtohet me litar në ujin e rrëmbyeshëm

- Advertisement1-

Momentet dramatike të shpëtimit të një familjeje gjermane prej pesë anëtarësh nga vërshimi i ujërave në Evia të Greqisë, tregojnë qartë situatën e rënduar me të cilën përballen banorë të ishullit e turistë të huaj në këtë kohë, kur zona është përfshirë nga shira të rrëmbyer dhe përmbytje masive.


Televizionet greke publikuan pamjet kur shiheshin turistët që rrezikonin jetën, të tërhiqeshin me shumë vështirësi nga ekipet e shpëtimit, të cilët përdorën dhe litarët për t`i nxjerrë nga ujrat e vrullshëm që bllokuan shtëpinë në të cilën ata ndodheshin.

- Advertisement -

 

Evia, një nga zonat më të prekura prej zjarreve të muajit gusht në Greqi, po përballet tani edhe me përmbytje të mëdha, të cilat kanë dëmtuar rrugët në veri të ishullit si dhe mbi 200 shtëpi.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...