E premte, 21 Qershor, 2024

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

- Advertisement1-

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur e pyetëm për ëndrrën e saj më të madhe, Jonida na tregoi se kishte dëshirë të jetonte sepse kishte një qëllim në jetë… të mos linte jetim të birin.

Shqiptarët bamirës s’mund të linin një nënë 25 vjeçe në baltë. Brenda javës, shuma e nevojshme për të kryer ndërhyrjen kirurgjikale u mblodh. Kur Jonida mësoi lajmin, një fije shprese i mbushi zemrën.

- Advertisement -

“Sot do të nisem për spital, nesër kam operacionin. Nuk e prisja se do të mblidhej fondi për një javë. I falenderoj të gjithë, ju që keni bërë një punë të palodhur. Ëndërr më të madhe kam që të shoh tim bir të bëhet dikush në jetë. Këtë vit kam në mendje ta çoj në kopësht djalin, e më pas në shkollë… unë djalin nuk dua ta lë vetëm, ai është forca që më bën të shkoj në atë operacion, ishalla ia arrij, ia dal mbanë.”-tregoi 25 vjeçarja.

Tashmë erdhi momenti që Elsa të niset drejt spitalit. Ndarja nga i biri, është një moment tejet prekës, ndërsa vogëlushi nis të thërrasë nënën, kur kupton se ajo po largohet./Abcnews.al/

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Pse janë të rëndësishme hormonet e qumështit të gjirit?

Qumështi i gjirit përmban më shumë sesa thjesht kalori dhe lëndë ushqyese. Në fakt, është...