E diel, 14 Korrik, 2024

Momenti i sikletshëm që përfundon me gëzim: Shikoni si shpëtohet një grua që po binte nga skilifti / VIDEO

- Advertisement1-

Një moment i tmerrshëm ka ndodhur në Nju Jork kur një grua ka mbetur e varur në skilift.


Pamjet e tensionuara tregojnë se përkrenarja e skiatorit bie në shpatet para se gruaja të shihet e varur në karrige.

- Advertisement -

Pamjet tregojnë gjashtë shpëtimtarë të gatshëm me një fletë pëlhure të shtrirë nën karrigen.

Gruaja shihet duke u zhvendosur nga xhaketa para se ta shtrinte atë mbi kokën e saj, shkruan kidsofkosova.

Papritmas gruaja bie nga karrigia para se të ulet në fletën e pëlhurës.

Skiatorët fillojnë të duartrokasin përpjekjet e ekipit dhe ekipet e shpëtimit shihen duke u grumbulluar rreth gruas.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Detyra e matematikës që duket aq e thjeshtë, mirëpo askush nuk ka arritur deri te zgjidhja

Detyra duket më e thjeshtë dhe më e qartë: 8 ÷ 2 (2 +...

Me këto truqe mund ta zgjidhni çdo detyrë matematikore pa ndihmën e askujt

Për shumicën nga ne matematika është subjekt i “panjohur” dhe shpeshherë mendojmë se çfarë...

Detyra matematikore e shkollës fillore, por që njerëzit nuk po mund assesi ta zgjidhin

Ndonjëherë ajo që duket si një detyrë shumë e thjeshtë mund të jetë më...

Kjo detyrë matematikore i ka dy zgjidhje – cila është e sakta? (Foto)

Një detyrë matematikore ka bërë që shumë njerëz të kalojnë goxha kohë duke u...