E enjte, 22 Shkurt, 2024

Miqësi mbi 15 vite, dy shokë të ngushtë nga Kaçaniku martojnë fëmijët mes vete

- Advertisement1-

Ismet Hajdari dhe Islam Dervishi nga Kaçaniku që nga paralufta kanë një miqësi që e mbajnë edhe sot e kësaj dite.


Këtë miqësi ata e forcuan edhe më shumë kur i martuan fëmijët e tyre së bashku, transmeton Reporteri.net.

- Advertisement -

Ismeti tregon se vajza e tij është e martuar për djalin e Islamit.

Dyshja tregojnë se për gjithë këto vite shoqëria e tyre nuk është cënuar nga askush, derisa kanë treguar se ditën nuk e kalojnë bashkë por mbrëmjen gjithmonë takohen.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...