E martë, 21 Maj, 2024

Mësuesja nga Drenica duke punuar flamurin me 120 mijë copa letre, kërkon rekordin e 3 ‘Guinness’ / VIDEO

- Advertisement1-

Pavarësisht se ka 3 fëmijë dhe punon si mësuese, Arbnora Fejza-Idrizi e gjen kohën për t’ju përkushtuar një pasioni që deri më tani i ka dhënë dy rekorde Guinness.


Ajo bën punime origami (me letër) dhe kësaj here ajo do të krijojë një flamur të Kosovës me plot 120 mijë topa letre.

- Advertisement -

Ajo tregoi se ka punuar me orë e ditë dhe që do të jetë gati para ditës së pavarësisë së Kosovës.

Mësuesa Arbnora ka dërguar një video për Kids of Kosova ku tregon se është duke bërë disa prova para rekordit të tretë Guinness që është 6 shkurt 2021.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...