E enjte, 22 Shkurt, 2024

Mësuesja i preu flokët vajzës pa leje, babai padit shkollën

- Advertisement1-

Një baba ka paditur shkollën e vajzës dhe dy anëtarët e stafit për 1 milion dollarë. Gjithçka ka ndodhur pasi mësuesja i ka prerë flokët vajzës pa lejen e prindërve.


Në padinë e Jimmy Hoffmeyer thotë se të drejtat kushtetuese të vajzës së tij janë shkelur.

- Advertisement -

Ndërsa mësuesja ka thyer politikën e shkollës dhe mori vërejtje, por u lejua të mbante punën e saj në Shkollën Fillore Ganiard në Mount Pleasant.

Jimmy Hoffmeyer i tha Associated Press prillin e kaluar se vajza e tij Jurnee ishte kthyer në shtëpi nga shkolla një ditë me pjesën më të madhe të flokëve në njërën anë të kokës së prerë. Teksa një shok klase kishte përdorur gërshërë për të prerë flokët e gjatë kaçurrelë të Jurnee në një autobus shkollor.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nxënësja Lenë Osmani nga Gjilani shpallet pingpongistja më e mirë në Kosovë

Lenë Osmani, pingpongiste gjilanase, e cila është fituese e shumë medaljeve, kupave e mirënjohjeve...

Kurtit i shkojnë për vizitë disa nxënës: I lumtur që po ju shërbej si kryeministër

Mëngjesin e sotëm, mysafirë në Zyrën e Kryeministrit patën rastin të jenë një grup...

Elvire Bushi, zgjedhet mësuesja më e dalluar në shkollën ” Ilaz Thaçi” në Han të Elezit

Elvire Bushi, është zgjedhur mësuesja më e dalluar në shkollën " Ilaz Thaçi" në...

UP kremton Ditën Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare

Universiteti i Prishtinës ka kremtuar Ditën Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare, duke theksuar rëndësinë dhe...