E hënë, 22 Korrik, 2024

Merret vendimi për shkollat, kjo është data kur rifillon mësimi

- Advertisement1-

Ndërkohë që mësimi vijon të jetë i alternuar, në shkollë dhe online, një tjetër çështje shumë e diskutuar është ajo e rifillimit në janar, pas pushimeve dimërore.

Ministrja e arsimit, Evis Kushi u shpreh pak ditë më parë për ABC News se ende nuk ishte vendosur nëse data e rifillimit të mësimit do të ishte 11 apo 18 janari.

- Advertisement -

Ndërsa sot, gjatë një aktiviteti të zhvilluar në Pustec, ministrja bëri me dije se mësimi do të rifillojë më 11 janar.

“NË BASHKËPUNIM ME KOMITETIN E EKSPERTËVE KEMI VENDOSUR QË PAS PUSHIMEVE TË FUNDVITIT SHKOLLA TË NISË NË DATËN 11 JANAR DHE JO NË 4, SIÇ PARASHIKONTE URDHRI I MËPARSHËM”, – NJOFTOI KUSHI.

Ndërkohë mësimi do të vijojë edhe javën e ardhshme.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Kurti: Lajm i mirë, ngritja e Universitetit të Prishtinës në renditjen me të lartë në Webometrics ndonjëherë

Kryeministri Albin Kurti i është gëzuar lajmit Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” është ngritur...

Shembull i mirë: Punëtorët teknik të shkollës “Dituria” në Ferizaj edhe në pushim kujdesen për mirëmbajtjen e oborrit

Punëtorët teknik të shkollës "Dituria" në Ferizaj edhe në pushim në këto ditë të...

Çfarë duhet të kenë parasysh mësuesit kur testohen për zhvillimin e tyre profesional?

Kur mësuesit testohen për zhvillimin e tyre profesional, është e rëndësishme të kenë parasysh...

Drejtoresha Jehona Lushaku-Sadriu: Arsimi jocilësor i ka shtyrë shumë familje ta lëshojnë Kosovën

Statistikat e fundit të maturës shtetërore kanë treguar një rënie drastike të pjesëmarrësve në...