E hënë, 22 Korrik, 2024

Mënyra se si uleni kur jeni të ftuar në shtëpinë e dikujt mund të tregojë shumë për personalitetin tuaj

- Advertisement1-

Të gjithë janë të ndryshëm. Dhe psikologët vazhdojnë të na kujtojnë për këtë fakt.

Testi i sotëm do t’ju tregojë shumë për veten tuaj bazuar në mënyrën se si uleni kur jeni i ftuar në shtëpinë e dikujt. Mos e merrni këtë test shumë seriozisht, sepse duhet të jetë thjesht për qejf.

- Advertisement -

Sipas “Bright Side”, ky është një shans për të mësuar diçka të re për veten, thjesht zgjidhni pozicionin që merrni zakonisht kur uleni.

1. Një aventurier i fjetur

Ju jeni një person elegant, por shumë i hapur. Por nuk duhet të pini asgjë tjetër përveç çajit ose kafesë, ose mund të përfundoni në të njëjtin pozicion, por në llambadar.

2. Një maniak verbal

Ju jeni një person emocional. Ju e doni jetën, kjo është arsyeja pse të tjerët duan të jenë rreth jush. Mund të jetë e vështirë për ju të ndaloni së foluri. Për shkak të kësaj, ata gjithmonë ju shërbejnë më shumë ushqim, në mënyrë që të shijojnë qetësinë, madje edhe për vetëm pak kohë.

3. Një person i “Zen-it”

- Advertisement -rrrrrrr

Ju hani vetëm ushqim shumë të shëndetshëm dhe jeni pothuajse një mjeshtër në yoga. Edhe nëse nuk je tani, së shpejti do të jesh.

4. Pronari i një toke të mbushur me lodra

Ju dominoni dhe keni fuqi.

5. Makinë origjinale e lëvizjes së përhershme

Ju jeni një person i pazakontë. Aq i pazakontë sa shumë njerëz janë të tronditur nga sjellja juaj. Ju jeni gjithmonë të dobët, sepse është e vështirë të hani në këtë pozicion.

6. Jeta e festave

Ju jeni një person shumë i shoqërueshëm. Doni biseda të gjata. Kjo është arsyeja pse ju pëlqen shumë të vizitoni njerëz të tjerë dhe të qëndroni tek ta … Për një muaj ose 2.

7. Një person i “zonës së rehatisë”

Ju jeni një introvert që ndihet çuditshëm në një grup të madh njerëzish. Koka juaj pushon së punuari kur jeni nën këtë lloj stresi. Por prapë mund të hani.

8. Një mashtrues virtual

Ju e doni intrigën dhe fuqinë. Më në fund po vizitoni dike, sepse seriali juaj i preferuar ka mbaruar dhe po ktheheni në jetën reale.

9. Një person “që s’pushon”

Ju jeni shumë komunikues dhe ju pëlqen të vizitoni njerëz të tjerë, sepse absolutisht duhet t’u tregoni njerëzve se si ndiheni. Por për shkak se është e vështirë t’ju ndalojnë kur filloni të flisni, mikëpritësve tuaj mund t’u duhet të përdorin masa ekstreme.

10. Një tregimtar i pashpresë

Ju nuk vizitoni njerëz. Jeni një person që mjaftoheni me veten dhe një person i pavarur që është mësuar t’u tregojë njerëzve të vërtetën, madje me shumë sarkazëm.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Kurti: Lajm i mirë, ngritja e Universitetit të Prishtinës në renditjen me të lartë në Webometrics ndonjëherë

Kryeministri Albin Kurti i është gëzuar lajmit Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” është ngritur...

Shembull i mirë: Punëtorët teknik të shkollës “Dituria” në Ferizaj edhe në pushim kujdesen për mirëmbajtjen e oborrit

Punëtorët teknik të shkollës "Dituria" në Ferizaj edhe në pushim në këto ditë të...

Çfarë duhet të kenë parasysh mësuesit kur testohen për zhvillimin e tyre profesional?

Kur mësuesit testohen për zhvillimin e tyre profesional, është e rëndësishme të kenë parasysh...

Drejtoresha Jehona Lushaku-Sadriu: Arsimi jocilësor i ka shtyrë shumë familje ta lëshojnë Kosovën

Statistikat e fundit të maturës shtetërore kanë treguar një rënie drastike të pjesëmarrësve në...