E enjte, 22 Shkurt, 2024

Mendonit se ishte trillim? SpongeBob dhe Patrick fotografohen në jetën reale

- Advertisement1-

Që kur u prezantua për herë të parë në vitin 1999, SpongeBob Pantallonakatrori u bë një ndër filma e animuar më të preferuar në mbarë botën.


Seriali i Nickelodeon ka si karaktere kryesore një sfungjer deti të verdhë me emrin Bob dhe shokun e tij të ngushtë, një yll deti që quhet Patrick dhe aventurat e tyre në Bikini Bottom.

- Advertisement -

Së fundmi, shkencëtarët kanë fotografuar një sfungjer deti të verdhë dhe një yll deti rozë, ndërsa qëndronin bashkë, gjatë kërkimeve në një shkëmb nënujor në Nju-Jork, dhe kanë bërë krahasimin e kësaj fotoje me personazhet e njohur të filmit vizatimor.

Christopher Mah, shkencëtari që realizoi foton u shpreh se zakonisht i qëndron larg këtij masivi shkëmbor nën ujë, por tashmë jo më pasi ka gjetur SpongeBob Pantallonakatrorin dhe shoku i tij Patrick në jetën reale.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...