E diel, 19 Maj, 2024

Me një fëmijë në krah dhe nënë e vetme, 24 vjeçarja diplomon në Universitetin e Harvardit

- Advertisement1-

Nuk ka shumë fëmijë një vjeçar që mund të thonë se kanë marrë pjesë në një ceremoni diplomimi.

Por, Evelina e vogël, e veshur me rrobat e studentëve, u bë pjesë e kësaj ceremonie së bashku me nënën e saj, sepse në fund të fundit edhe ajo kishte ndjekur një pjesë të ligjëratave.

- Advertisement -

Briana Williams, 24 vjeçarja nga Atlanta, po rrezatonte gëzim derisa pranonte diplomën për përfundimin e studimeve të jurisprudencës pranë Fakultetit të Drejtësisë në Universitetin e Hardvarit.

“Të them se viti i fundit i studimeve, me një foshnjë të porsalindur ka qenë sfidë për mua, është shumë pak.” – thotë Briana derisa kujton se si kishte marrë foshnjën me vete, e ndonjëherë e kishte lënë të flinte në zyrën e dekanit, përderisa ajo ndiqte ligjëratat.

Në prill, pikërisht gjatë kohës së provimeve finale unë linda vajzën time. Menjëherë pas asaj m’u desht të përgatitem për provimin e radhës.

- Advertisement -

“Asnjëherë nuk e kisha menduar se në moshën 24 vjeçe, dhe si nënë e vetme, do të arrija të përmbushja një nga sfidat më të mëdha intelektuale të jetës sime.” – thotë Briana. “Vajza ime më ka dhënë guxim dhe kurajo, dhe për të shpresoj të bëhem shembull.” – shton ajo.

Menjëherë pas diplomimit, Briana do të fillojë të punojë në një nga kompanitë më të mëdha në Los Angeles./ KultPlus.com

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...